Milan Chovanec hubne i díky pomoci a radám výživové poradkyně Kyselkové

Výživová poradkyně Kyselková, 2. díl

Mgr. Ivana Kyselková se výživovému poradenství věnuje celý život. Řada jejích klientů jí vděčí za výrazné zlepšení nejen fyzické kondice, ale i zdravotních ukazatelů. Nejinak tomu je i u  Milana Chovance, který se jejími radami řídí více než půl roku.

Paní Kyselková, Milana Chovance jste si jako klienta našla sama, nebo si Vás našel on?

Já své klienty nehledám, z principu nemám ani internetové stránky a žádnou reklamu. Tvrdím, že pokud lidem pomáhám, cestu na mne si najdou skrze mé spokojené klienty. Milan Chovanec se mi ozval na základě doporučení od pana Zdeňka Kuťáka. Viděl ovšem před tím změnu trvalého a zdravého charakteru na více lidech.

Jaký je klient Milan Chovanec? Poslouchá?

Milan Chovanec je obecně velmi zaneprázdněný, velmi motivovaný a v rámci je zaneprázdněnosti velmi důsledný, co se týče mých rad a to se projevuje i na pozitivních změnách při krevních testech. Myslím, že má velké štěstí, protože cítím, že u něj je na prvním místě rodina a má podporu rodiny. Celkově si myslím, že jde o člověka, který si váží drobných radostí života.  A já si ho vážím, za to, jak se do programu opřel, což při jeho vytížení není opravdu legrace.

Jaký byl jeho hlavní problém s nadváhou?

Právě on je typickým příkladem devastujícího vlivu obezity a špatné skladby potravin na rozvoj tzv. metabolického syndromu (soubor nemocí), což bylo v jeho relativně mladém věku obrovská škoda. Dále si myslím, že při stresu za běžného denního provozu byl zvyklý nejíst a zvrhlosti v jedení a množství se konaly večer, v čase klidu jako odměna. Zároveň v průběhu života už několikrát hubnul a zase přibral. složitější případ….

Jaká byla Vaše první rada Milanu Chovancovi?

Změny ve skladbě potravin, zařazení rostlinných zdrojů bílkovin a hlavně doplnění vitálních látek v souvislosti s jeho zdravotním stavem. Hlavě jsme si stanovili, kam se chceme dostat, tzn. kolik tuku vnitřního, kolik zásobního, kolik svaloviny a jak upravit krevní parametry, které byly pochopitelně dosti vychýlené.

Jak jste pro Milana Chovance připravovala tzv. jídelníček na míru?

Diskuzí o jeho pracovním vytížení, rodině, diagnóze, výsledcích krevních testů  a také toho, co má rád, a které potraviny naopak vůbec nemusí.

Milan Chovanec shodil za necelý rok 60 kg, potvrzuje se tak, že zhubnout může opravdu každý?

Na 100 % ! :o)

Milan Chovanec by chtěl v hubnutí nadále pokračovat, jaké jsou Vaše rady teď?

Právě teď čekám na hodnoty krevních parametrů, které si nechal nabrat, od toho se budou mé rady dále odvíjet. Co se týče hubnutí, doporučuji teď hmotnost 3 – 6 měsíců držet a posléze se do toho ještě trošku opřít. U pana Chovance, vzhledem k jeho vysoké hodnotě svaloviny a vysoké postavě, bych doporučila celkovou hmotnost 100 kg.

 


Mgr. Ivana Kyselková

Spolupráce s Milanem Chovancem od ledna 2013

vzdělání: Přírodovědecká fakulta Masarykovy Univerzity, Brno

Výživovému poradenství se věnuje celý život, nicméně profesionálně přes 3 roky, před touto dobou pracovala jako country manažer farmaceutické společnosti a výživovému poradenství měla jako hobby.