Krabičková dieta vás naučí jíst pravidelně, zdravě a kvalitně

Pokud se někdo rozhodne radikálně zhubnout, musí zcela změnit celé své stravovací návyky – složení jídelníčku, velikost porcí, rozdělení jídla během dne… V takovém případě si buď musí pravidelně vařit a vážit potraviny, nebo využije profesionálně připravenou krabičkovou dietu. To je i případ hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance. Za léta, kdy se pokoušel bojovat se svojí váhou, zkusil krabičky opakovaně. Nakonec se mu podařilo nad nadbytečnými kily vyhrát s dietou od firmy Adifit. Oceňuje na ní zejména osobní přístup pracovníků společnosti. Manažerka společnosti Adifit Darina Honomichlovávysvětluje, v čem spočívá kouzlo zdravého stravování.

Proč si objednat krabičkovou dietu?

Hippokratova hlavní terapeutická zásada shrnutá do často opakované věty: „Tvá výživa budiž tvým lékem“ stále platí. Zejména obranyschopnost organismu je do značné míry závislá na tom, čím ho krmím. Adifit především zajistí pravidelný a vyvážený přísun kvalitního jídla po celý den, naučí vás pravidelnosti, mozek i tělo si zafixuje velikost jednotlivých porcí, pochopíte důležitost složení stravy.

Na co by člověk, který se chce stravovat zdravě, neměl zapomenout?

Základem zdraví je pravidelnost. Jídelníček dětí i dospělých by měl být především pravidelný. To znamená, že je vhodné rozložit příjem energie ze stravy do pěti menších dávek konzumovaných v průběhu celého dne. Je dobré se ráno nasnídat, před obědem nevynechat přesnídávku a nezapomenout ani na odpolední svačinku a večeři. Má-li organismus nepravidelný příjem energie, naučí se s ní šetřit a vytvářet si i z mála zásoby, následkem je pak nadváha či obezita. Pocit hladu při nepravidelném stravovacím režimu navíc vede k nárazovému přejídání, únavě a psychické nepohodě. Začněte u sebe a naučte to i své děti včas! Neskutečně totiž narůstá obezita dětí.

Jaké parametry sledujete u zájemců o krabičkovou dietu, abyste jim mohli stanovit vhodný jídelníček?

Preferujeme osobní setkání. Zhodnotíme současné stravování klienta, jeho běžný denní režim, pohybové aktivity, celkový zdravotní stav, doporučení vhodných pohybových aktivit, odborníků v této oblasti i možných vyšetření u odborníků – lékařů. Řešíme potravinové alergie i potraviny, které klient nemá rád. Podle toho upravujeme jídelníček. Alergie i vyřazení některých potravin na přání klienta respektujeme bezplatně. Na přístroji In Body 230 klienta změříme, provedeme diagnostiku a analýzu složení těla, poměr tuků a svalů. Máme tak aktuální obrázek, v jakém fyzickém stavu se klient nachází, jak funguje jeho metabolismus. Pak správně určíme výši denního příjmu. Provádíme pravidelné kontroly. Zákazník má zpětnou vazbu a může sledovat pozitivní změny poměru tuků a svalů v jeho těle.

Pro koho je určená vaše krabičková dieta?

Adifit strava je ideální pro snížení hmotnosti, ale také pro ty, kteří nestíhají a chtějí pravidelně jíst. Pokud naopak denní příjem Adifit stravy vhodně navýšíme, je ideální v období rekonvalescence po operacích, nemocích, pro zvýšení hmotnosti, hlavně svalové hmoty. Našimi zákazníky jsou diabetici, lidé s celiakií, s bezezbytkovou dietou, alergií na laktozu, lidé po operacích, např. obstrukčního ileu, podráždění pankreatu atd. Máme opakovaně prokázané výborné laboratorní výsledky v poklesu cholesterolu po tříměsíčním odběru stravy Adifit. Při dodržování životosprávy s Adifitem výrazně klesají vysoké hodnoty celkového cholesterolu i LDL cholesterolu / tzv. zlého /, který způsobuje usazování nadbytečného cholesterolu v cévách, kde následně tvoří tzv. sklerotické pláty.

Jakou dietu jste stanovili panu Chovancovi? Měla nějaká specifika?

Vždy jsme složení jídelníčku konzultovali s panem Chovancem i s jeho manželkou. Začínali jsme na 6 porcích denně v hodnotě 10 000 kJ, postupně jsme snižovali na 8 000 kJ a pak na 6 000 kJ. Právě 6 000 kJ doporučil panu Chovancovi lékař. Z celodenní stravy byly vyřazeny na přání klienta šunka, brokolice, lilek, ryby, krůtí maso, sojové maso, kefíry, polévky, zelí, ořechy, řeřicha, tvaroh si přál jen omezeně. Požadoval naopak více rybích pomazánek, grilovanou zeleninu a maso – panenku

Pan Chovanec zkoušel krabičkovou dietu opakovaně. Co rozhodlo, že tentokrát byl úspěšný?

Pokud dobře počítám, jen u naší společnosti se pokoušel zavést zdravou stravu tři krát nebo čtyři krát. Máme informace, že při těchto neúspěšných pokusech si na našich krabičkách pochutnávali i ostatní členové rodiny, s největším úspěchem syn, který také zhubnul. Poslední pokus pana Chovance byl úspěšný, protože se jednalo o jeho vlastní pevné rozhodnutí.

Podporovala ho v začátcích hubnutí rodina?

Podle osobních a telefonních kontaktů mohu říci, že manželka mu pomáhala a snažila se opravdu maximálně! Probíraly jsme společně jeho pracovní denní režim, noční nespavost a přejídání, stres…,možnosti jak z toho ven. Před koncem roku 2012 jsem mluvila po telefonu s panem Chovancem osobně a bylo znát opravdu pevné odhodlání jeho samotného.

Co byste panu Chovanci popřála nebo vzkázala do budoucnosti?

Přejeme vám, aby všechna vaše další rozhodnutí v osobním i pracovním životě byla stejně úspěšná jako právě toto. Byla to vaše vytrvalost, vaše pozitivní myšlení, co nakonec zvítězilo!